VIDEO | Maradona festë e valle pas fitores, bën Doradosin të ëndërrojë përsëri

0

Diego Armando Maradona bën përsëri Doradosin të ëndërrojë. Ekipi nga kategoria e dytë meksikane është në luftë për t’u ngjitur në elitën e futbollit, teksa ka siguruar kualifikimin për në fazën gjysmëfinale të “play-off”-it një natë më parë.

Dorados kishte triumfuar në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Cimarrones në shtëpi me shifrat 1-0. Në sfidën e kthimit, ekipi i Maradonës mori një tjetër fitore, këtë herë 0-2, duke kaluar për në gjysmëfinale, ku do të përballet me Zakatekas.

Festë e madhe në dhomat e zhveshjes si dhe në korridoret e stadiumit, siç duket edhe në videon e mëposhtme. Dorados ëndërron përsëri, sigurisht me frymëzues “El Pibe De Oron”.

View this post on Instagram

 

Con @GasparServio, el capitán de mi equipo. Ahora se viene Mineros en Semifinales, un rival difícil. Vamos Dorados!!! ??

A post shared by Diego Maradona (@maradona) on

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.