VIDEO | Lëvizja magjike, shoku i Erik Flores mahnit 1 miliard indianë!

0

Brazilianët shquhen për cilësitë e tyre teknike dhe numrave të shumtë që bëjnë në fushën e blertë. Rafael Augusto është ai që ka bërë një numër mjaft të bukur në elitën e futbollit indian. Sigurisht që nuk njihet në vendin tonë, por na e prezanton Erik Flores.

Postimi i bërë nga ish-mesfushori i Kukësit

Braziliani,  i cili në të shkuarën ka luajtur në Superiores me Kukësin, ka postuar një video të tij në “Instagram”. Padyshim një lëvizje mjaft e bukur e 27-vjeçarit. Mesfushori është pjesë e Çenaijin, ndërkohë që nëse kontrollon CV-në e tij zbulon se ka luajtur në MLS me DC Junajtid dhe në Poloni me Legian e Varshavës.

Vetë faqja zyrtare e “Indian Super League” ka bërë një koment për numrin e Augustos, teksa shkruan:  “A jeni duke kërkuar për disa numra të bukur futbolli? Kjo është dhurata e Rafael Augustos për ju!”

ISL Moments | Awesome Augusto

On the lookout for some beautiful footballing skills? ? This is Raphael Augusto's gift to you! ?#ISLMoments #HeroISL #LetsFootball #PUNCHE #FanBannaPadega

Gepostet von ISL- Indian Super League am Dienstag, 6. November 2018

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.