VIDEO | Kupa e Kombeve fillon me spektakël, ceremoni fantastike në Kairo

0

Ceremonia hapëse e edicionit të 32-të të Kupës së Kombeve ka qenë një spektakël i vërtetë. Autoritet egjiptiane i morën masat siç duhet që të dhurojnë një spektakël të veçantë në stadiumin kombëtar të Kairos.

Koreografisë fantastike iu bashkua një spektakël fishekzjarrësh. E gjitha kjo i paraprin ndeshjes hapëse midis Egjiptit dhe Zimbabves. “Faraonët” shihen si ekipi favorit i turneut, por rivalë të mbushur me yje si Senegali rrezikojnë të prishin festën e të zotëve të shtëpisë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.