(VIDEO) Kristal Palas, aty ku tifozët këndojnë, edhe pse të fundit!

0

Në një garë, sidoqoftë ajo, dy pozicione janë ato të cilat mbahen mend, ose të paktën për të cilat pyetet: i pari dhe i fundit! Sigurisht, po flasim për skajet, pasi kurioziteti njerëzor shkon te kufijtë dhe mbetet aty, për të mos kaluar më tej. Dhe, nëse në Premier League po shohim superdominimin e Mançester Sitit të Guardiolës, ka edhe një ekip që qëndron në bishtin e renditjes dhe që ka një objektiv: të mbijetojë nga zhytja në Championship, aty nga ku edhe erdhi. Po flasim për Kristal Palasin ose në shqip “Pallatin e Kristaltë”…

Vetëm 1 fitore, 1 barazim dhe 4 gola të shënuar në 11 ndeshje. Një kampionat që ka dhuruar shumë zhgënjime, edhe pse në tribuna nuk duket kështu. “Selhurst Park” është i tejmbushur këtë sezon, duke mos ia mohuar kurrë mbështetjen “shqiponjave”. Edhe të dielën, më shumë se 3 mijë tifozë kanë kaluar Londrën duke shkuar në “Wembley” për të ndjekur ekipin e zemrës dhe duke kënduar…

Një histori e ngjashme me atë të Beneventos në Itali, tifozët e të cilës, edhe pse me zero pikë në renditje dhe e fundit, pas 12 javësh, vazhdojnë ta ndjekin dhe në transfertën torineze në “Allianz Stadium”, përballë Juventusit, ishin thuajse 700.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image