VIDEO | Klaudio Markizio nuk i shpëton ritualit të prezantimit

0

Klaudio Markizio ka nisur aventurën e re me ekipin rus të Zenitit. Mesfushori 32-vjeçar la Juventusin pas një jete me bardhezinjtë dhe tashmë është gati për të ndihmuar Zenitin të fitojë Championsin dhe të bëjë mirë në Europë.

Afrimi i italianit në ekip ka rritur entuziazmin e tifozërisë së klubit rus, ndërsa nuk ka munguar dhe prezantimi mes shokëve të rinj të skuadrës. Një ritual i njohur, kur të gjithë ndahen në dy anë dhe lojtari më i ri duhet të futet në mes, duke “përballuar” goditjet e të gjithë lojtarëve.

Markizio nuk i ka shpëtuar diçkaje të tillë, që ka sjellë ilaritet mes skuadrës së Zenitit. Ndonjë goditje e tepërt, por ky është rregulli dhe italiani nuk mund të bënte ndryshe.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.