VIDEO | Kaos në Gjermani, garë katastrofike për Hamilton, Bottas dhe Leclerc

0

Çmimi i madh i Gjermanisë në ka rezultuar në një ndër garat më kaotike të viteve të fundit në Formula 1. Reshjet e dendura të shiut bënë që shumë pilotë të dilnin nga pistë, duke mos arritur të përfundonin garën.

 

 

Lideri i renditjes së pikëve, LeWis Hamilton, mbylli garën i 11-të për shkak se dëmtoi makinën, ndërsa më keq e pësuan kolegu i tij Bottas dhe rivali i Leclerc, të cilët nuk arritën të përfundonin garën për shkak të dëmeve gjatë përplasjeve.

Vendin e parë në podium e mori Verstappen, ndërsa Vettel realizoi një ndër garat më të mira të karrierës, duke parakaluar një numër rekord makinash për të parë veten në vendin e dytë. Vendi i tretë u mor nga rusi Kvyat, i cili rikthen Toro Rosson në podium pas 11 vitesh mungesë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.