(VIDEO) Ikardi shou, Spaleti hesht vërshëllimat!

0

Interi nuk përmbahet. Mauro Ikardi gjithashtu… Dopietë në “Olimpico” të Romës dhe një fitore 3-1 në përmbysje, pasi verdhekuqtë kaluan përpara me anë të Xhekos. Por, Spaleti e kishte studiuar mjaft mirë dhe me argjentinasin në sulm, që mori përdore të tijtë, arriti të shënonte dy herë (Vesino goli i tretë), duke heshtur stadiumin dhe duke treguar se këtë vit, ndoshta s’do të ketë më luhatje, ose të paktën kështu shpresojnë tifozët zikaltër.

Natyrisht, në momentin më të mirë të Romës, erdhën edhe shtyllat, si ajo e Naingolanit, por edhe e Kolarovit dhe Perotit. Ishin tri shtylla, në fund, ato që vendosën, teksa Ikardi i depozitoi në rrjetë rastet. Spaleti largohet nga ish stadiumi i tij me vërshëllima, por me vendin e parë në kasafortë, ashtu si Juventusi.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image