VIDEO/ I lindur për të shënuar, Haland tund rrjetën dhe lë pas Mesin dhe Ronaldon

0

Erling Haland është kthyer në nj makineri golash këtë sezon, ku nuk po ndalet në asnjë ndeshje të tundë rrjetën kundërshtare. Edhe në takimin e sotëm kundër Werder Bremen ia ka dalë të shënojë pas një asist nga Hakimi, duke e mposhtur lehtësisht portierin kundërshtar. Haland dyfishoi shifrat në minutën e 66, të cilat mbetën të tilla deri në vërshëllimën e fundit të arbitrit.

Vetëm 8 ndeshje me fanellën e Borusias së Dortmundit, por plot 12 gola të shënuar mbajnë firmën e tij. Në total, sulmuesi norvegjez shkon në kuotën e 40 golave dhe 8 asisteve në 30 paraqitje të zhvilluara që nga fillimi i sezonit, kur ishte pjesë e Salzburgut në Austri. Shifra këto që e rendisin të 3-tin në garën për Këpucën e Artë, ku vetëm Levandovski dhe Imobile qendrojnë sipër tij, duke bërë kështu më mirë edhe se ata që për vite me radhë kanë dominuar botën e futbollit, Ronaldo dhe Mesi./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.