VIDEO/ Goli i jashtëzakonshëm, Rashica feston dhe duhet të presë autorsinë

Milot Rashica ka arritur të shënojë në përballjen që po luhet mes Leverkusenit dhe Werder Bremenit. Rezultati ishte në shifrat 1-0 deri në minutën e 40. Sulmuesi shqiptar po merrte inkursionin për të hyrë brenda zonës dhe ka gjuajtur, ndërsa topi ka shkuar në mënyrë të mrekullueshme në rrjetë.

Por për të mbërritur deri aty erdhi edhe një devijim i mbrojtësit të Leverkusenit. Sa i përket autorsisë së plotë të golit Rashica duhet të presë deri në konfirmin zyrtar në fundin e ndeshjes. Me shumë fat ka ardhur edhe kryevepra, por po nuk provove, asnjëherë nuk arrin që të shënosh. Rashica e ka këtë guxim! /Sport Ekspres/