VIDEO | Feronikel befasues, TNS dhe serbët “me gisht në gojë”

Ditë super për Feronikelin, që ka barazuar në Uells me TNS me rezultatin 2-2. Kualifikimi në raundin tjetër në Champions League është i hapur dhe skuadra nga Drenasi duhet të fitojë në Prishtinë, ose edhe të barazojë pa gola ose me një gol.

Ekipi i drejtuar nga Zekerija Ramadani kishte mundësitë e veta, por nuk ia doli të shënonte deri në minutën e 89-të. TNS ishin më konkretë, teksa goditjet në portë i kishin të sakta. Fragmenti i parë i lojës ishte mbyllur me rezultatin e bardhë 0-0.

Pjesa e dytë nisi me një penallti për skuadrën vendase, që u kthye në gol nga Draper. Gjuajtja në qendër e tij nuk u ndal dot nga portieri Denis Troshupa. TNS e pa veten në avantazh dhe kërkoi në vazhdim edhe golin e dytë, që e gjeti.

Eduards, pas një goditjeje këndi, në rrëmujë e devijon topin drejt e në rrjetë. 2-0 dhe u mendua se Feronikeli i humbi shpresat. Nuk ndodhi kështu, pasi Mevlan Zeka ishet ai që shënoi golin e shpresës, me një goditje perfekte me kokë.

2-1 dhe mrekullia ndodhi në minutën e tretë shtesë, kur një penallti u kthye në gol nga Astrit Fazliu. Barazim dhe një përgjigje për ata që kishin vënë flamurin serb në stadium, duke tentuar të provokojnë dardanët, që dalin kryelartë nga Uellsi.