(VIDEO) Dibala magjik, “Zonja” marshon me 9 pikë!

0

Tri fitore në tri ndeshjet e para. Juventusi është një makinë lufte dhe Kievo ishte viktima e radhës. Jo e bukur në pjesën e parë, me një 4-3-3 që ka lënë për të dëshiruar, ishte shqiptaro-finlandezi Hetemaj ai që shkaktoi autogolin e avantazhit për bardhezinjtë, në goditjen e dënimit të Pjaniçit, ndërsa në pjesën e dytë, me aktivizimin e Dibalasë, ka ardhur loja dhe magjitë, duke frymëzuar më pas Higuainin me një asist perfekt që “Pipita” shfrytëzoi dhe duke realizuar edhe vetë, me firmën e trisit. “Zonja” shkon 9 pikë dhe tani pret kundërpërgjigjet e rivalëve, nëse do të ketë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image