VIDEO | Amerika në hall me arbitrat, edhe ata në veri qenkan rëndë

0

Arbitrat në Copa America kanë shfaqur një nivel shumë ulët, madje për ta ka pasur akuza shumë të forta edhe nga Lionel Mesi, i cili nuk shquhet si një futbollist që bën polemika. Mbrëmë ishte radha e Brazilit, me Gabriel Zhezus që u ndëshkua me karton të kuq dhe arbitri “përdori” të rishikonte rastin në VAR.

Probleme ka pasur edhe në Gold Cup, që gjithashtu organizohet nga CONCAF. Në finalen Meksikë-SHBA, në një moment arbitri kursen kartonin e kuq për futbollistin Guardado. Lojtari i Meksikës i futi duart në fyt MëkKeni të SHBA-ve.

Edhe pse arbitri ishte aty pranë dhe pa gjithçka ndodhi, nuk nxori asnjë karton të verdhë. Se sa absurd është vendimi i tij, mjafton të shikosh pamjet filmike. Me siguri vendimi i arbitrit është dashakeqësi, jo paaftësi.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.