VIDEO | Aksident i frikshëm në “Africa Eco Race”, mrekullisht pa të lënduar

0

Etapa e shtatë e garës “Africa Eco Race” nuk kaloi pa aksidente. Dy automjete u përplasën me shpejtësi të lartë vetëm pak metra larg vijës së finishit. Francezi Dominik Lore dhe rusi Sergei Kuprianov ishin dy pilotët që u përfshinë në aksidentin e frikshëm.

Pilotët ishin përshkruar 481 kilometra dhe në metrat e fundit rusi Kuprianov tentoi të bënte një manovër të rrezikshme për të kaluar rivalin francez. Mrekullisht të dy garuesit shpëtuan me dëmtime të vogla.

Gjithsesi për garuesin francez Dominik Lore gara ka përfunduar si mos më keq, pas tani e gjen veten të eliminuar nga gara, teksa mbante kreun e klasifikimit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.