VIDEO/ 7 gola të pësuara në 2 ndeshje! Shalke ende në karantinë, shuplakë tjetër në Bundesligë

0

Shalke ka humbur me rezultatin 0-3 ndaj Augsburgut, duke marrë një tjetër shuplakë pas rinisjes së Bundesligës. Në ndeshjen e shkuar humbën në shifrat e thella 4-0 në atë transfertë të luajtur kundër Dortmundit.

Por këtë herë në ndeshjen që luhej ndaj Augsburgut u mendua se do të vinte edhe rikthimi te fitorja. Një gjë e tillë nuk rezultoi e vërtetë, teksa Lowen shënoi kryeveprën nga goditja e dënimit. Ekzekutimi ishte perfekt dhe topi do të shkonte në cepin e rrjetës, atje ku portieri nuk mund të mbërrinte dot. Për të vazhduar me pjesën e dytë atje ku Sarenren-Bazee në minutën e 76 dhe Cordova në të fundit dhe mbylljen e kohës së rregullt, shkatërruan përfundimisht Shalken që duket të jetë ende në karantinë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.