VIDEO | 15-vjeçari më i kërkuar në planet, talenti i Lionit do t’u habisë

0

Në harkun e pak muajve një 15-vjeçar francez ka filluar të marrë vëmendjen e të gjithë medieve sportive. Bëhet fjalë për talentin e akademisë së Lionit, Rajan Çerki. Mesfushori me tipare sulmuese ka filluar të tërheqë interesin  e klubeve elitare si Real Madrid dhe Mançester Junajtid.

“Shpërthimi” në famë i 15-vjeçarit ndodhi si pasojë e paraqitjeve të shkëlqyera në “UEFA Youth League”, ku edhe pse luante me kundërshtarë katër vite mëdhenj  në moshë.

Së fundmi Çerki ka realizuar një gol fantastik në kampionatin U17, ku ka treguar se në këtë grupmoshë nuk ka konkurrencë. Aktualisht talenti ende nuk ka firmosur një kontratë profesioniste, por te Lioni janë të bindur se do t’ia dalin ta mbajnë edhe për disa vite.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.