(VIDE) Festë e çmendur në Shqipëri, Kosovë dhe Iliridë!

0
Tifoze Kuq e Zi, duke ndjekur ndeshjen e futbollit Rumani - Shqiperi 0-1 ,ne Tirana Fan Zone, te organizuar nga Bashkia e Tiranes ne sheshin Nene Tereza, ne ekran gjigand me rastin e Euro 2016 ne France. /r/n/r/nAlbanian fans following the football match Romania - Albania 0-1 in Tirana Fan Zone, organized by the Municipality of Tirana in Mother Teresa Square, the giant screen on the occasion of Euro 2016 in France.

Fitorja e Shqipërisë ndaj Rumanisë ka ngritur peshë gjithë popullin shqiptar të kudondodhur. E ndërsa në Francë, Lion, kanë festuar 35 mijë tifozët që kishin udhëtuar për të ndjekur sfidën, në Shqipëri, kryesisht në Tiranë, rrugët e kryeqytetit janë mbipopulluar. Bori deri në orët e para të mëngjesit, të bërtitura dhe fishekzjarre. Policia, sakaq, ka pasur shumë punë, edhe pse incidente s’janë shënuar.  Nga Tirana në Prishtinë, ku edhe aty kanë festuar me mijëra në sheshin qendror.  Edhe Ilirida gjithashtu ka qenë në ritmet e delirit.

https://www.youtube.com/watch?v=W-s24q4Rxs8

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image