Vidal autogol spektakolar, Kili turpërohet nga Paraguai

0

Kili luajti mbrëmë kundër Paraguait një ndeshje delikate në kualifikuess për Botërorin 2018. Luhej në Santiago, kështjella e Kilit, ndaj askush nuk e priste që Paraguai të merrte pikë. Jo vetëm që mori, por Paraguai triumfoi 3-0, një sukses që mund të jetë vendimtar në garën për një vend në Kupën e Botës.

Me një Aleksis Sançes të hutuar nga dështimi i transferimit te Mançester Siti, Kili ishte pa frymëzim dhe në pjesën e parë Arturo Vidal shënoi një autogol spektakolar.

Pritej përmbysja, sepss koha ishte e mjaftueshme, por në pjesën e dytë Paraguai shfrytëzoi hapësirat, duke shënuar edhe dy gola.

Rezultati i djeshëm fut fuqishëm në garë Paraguain dhe rrit ndjeshëm presionin mbi Kilin, që tani rrezikon shumë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image