Veseli sërish jashtë, humb duelin me Ronaldon

0

Ende me probleme mbrojtësi Frederik Veseli. Lojtari polivalent u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren për ndeshjet me Jordaninë dhe Izraelin, çka bëri që të largohej para kohe. Futbollisti 25-vjeçar akoma nuk është rikuperuar.

Ai vijon të stërvitet i diferencuar dhe nuk do te jetë në dispozicion të stafit teknik për ndeshjen e së shtunës kundër Juventusit, duke humbur kështu përballjen me Kristiano Ronaldon. Alehandro Rodriguez është një tjetër mungesë e sigurt për Empolin në këtë ndeshje mjaft të vështirë në shtëpi.

Veseli këtë sezon është aktivizuar në linjën e majtë të mbrojtjes, për shkak të problemeve që ekipi ka pasur. Mbrojtësi është përzgjedhur në pesë takime si titullar, ndërsa në një tjetër ka luajtur si zëvendësues.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.