Verrati hedh në gjyq L’Equipe

0

Para pak ditësh e përditshmja e njohur franceze L’Equipe boto një shkrim të bujshëm, duke raportuar se Marko Verrati dhe mesfushori tjetër i PSG-së, Matuidi, kishin kaluar tërë natën në diskotekë me këngëtaren amerikane Rihana pikërisht në prag të ndeshjes së humbur 6-1 në Barcelonë.

Lajmi revoltoi tifozët e PSG-së, por Verrati ka mohuar gjithçka dhe tashmë ka vendosur të hedhë në gjyq gazetën franceze.

Gjithçka është konfirmuar nga avokati Karlo Alberto Bruza, i cili është ngarkuar nga Verrati me këtë çështje: “Është një gënjeshtër absolute, një lajm që mundohet të hedhë baltë mbi lojtarin, ndaj nuk do ta lemë të harrohet”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.