Venger konfirmohet… për momentin

0

Arsen Venger është gjithnjë e më shumë shënjestër e tifozëve të Arsenalit, të dëshpëruar nga dështimet vit pas viti, ku dhembin shumë edhe disfatate thella në Champions League.

Kohët e fundit po flitet për largim të trajnerit francez, por sot presidenti i klubit londinez, Çips Kesuik, ka dalë me një deklaratë ku konfirmon besimin e klubit ndaj trajnerit, të paktën deri në verë.

“Jemi në dijeni të situatës së krijuar së fundi dhe e kuptojmë debatin. I kuptojmëdhe i respektojmë tifozët, por do ta drejtojmë gjithnjë këtë klub duke pasur prioritet interesin afatgjatë.

” Arsen Venger ka një kontratë deri në verë. Çdo vendim do të merret në mënyrë të përbashkët dhe do të komunikohet në momentin e duhur”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.