“Vdekja nuk është fundi, ti jeton mes nesh”! Një vit nga ndarja nga jeta e Ali Memës, reagojnë tifozët

Legjenda e Tiranës, Ali Mema, nuk mund të harrohet, kurrsesi. Një vit nga ndarja nga jeta e kësaj figure të njohur, me trishtimin e madh që erdhi në 26 mars të vitit të shkuar. Ali Mema vazhdon të kujtohet me shumë dashuri nga ana e tifozëve të Tiranës.

Nëpërmjet një reagimi te “Tirona Fanatics”, shkruhet se vdekja nuk është fundi dhe se Ali Mema jeton ende mes tifozëve, në zemrën e familjes dhe shpirtin e kryeqytetit”. Këto fjalë prekëse dedikuese bashkëshoqërohen edhe me një pankart të hapur në “Selman Stërmasi”. /Sport Ekspres/