Vallëzim sulmuesish, Zhiru te Çelsi dhe Batshuaji në Dortmund

0

Transferimi i Pier-Emerik Obamejang nga Dortmundi tek Arsenali ka nisur një vallëzim sulmuesish, me tre klube të përfshirë: Arsenali, Dortmundi dhe Çelsi.

Pikërisht në ditën e prezantimit të Obamejang të Arsenali, sulmuesi francez Olivier Zhiru lë Arsenalit dhe shkon te Çelsi për 18.5 milionë sterlina.

Kjo lëvizje kompleton një pjesë tjetër të mozaikut, sepse Çelsi huazon sulmuesin Miçi Batshuaji të Dortmundi. Huazim deri në fund të sezonit, ndërsa Arsenali do t’i japë Çelsit 1.3 milionë sterlina, sa kushton huazimi i Batshuajit, që Dortmundi nuk pranonte ta paguante vetë.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.