United rregjistron fitoren e parë në Premier

0

Manchester United fiton ndeshjen e parë të kampionatit anglez! Ndeshja filloi me një dominim të lehtë të Tottenhamit. Sidoqoftë, në minutën e 22’ Walker shënon autogol për të kaluar Unitedin në epërsi.

Dhe, që nga ky moment, United e kishte nën kontroll tërë takimin, duke dominuar sidomos në mesfushë. Bastian Schweinsteiger e nisi ndeshjen nga stoli, por më pas luajti si zëvendësues i Michael Carrickut.

Me këtë fitore, United është në kuotën e tre pikëve, teksa Tottenhami ka zero pikë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.