Uilliams- Mugurusa, finalja e femrave me rekord

0

Do të luhet sot, ora 14:00, finalja e madhe e femrave në Uimbëlldon. Përballë, Venus Uilliams e Garbine Mugurusa. Amerikania me ngjyrë ka mundur dy ditë më parë Johana Kontën në dy sete 6-4, 6-2.

Jo vetëm kaq! Venus ka hyrë në histori, sepse është finalistja më e vjetër e gjithë Uimbëlldonit dhe mund të jetë fituesja më e vjetër e turneut, nëse triumfon në ndeshjen e fundit “Grand Slam”-it ishullor. Përballë sot në ora 14:00 ajo do të ketë Mugurucan, që mundi në gjysmëfinalen tjetër, Rubarikovën, zbulimin e turneut.

Ndeshja u mbyll brenda një ore e pesë minutave në dy sete 6-1 6-1. Spanjollja e lindur në Venezuelë do të luajë për herë të dytë kundër një Uilliamsi, por dy vite më parë u dorëzua para Serenës, motrës së Venusit. Për t’u shënuar pak orë para finales, amerikania Uilliams është gjobitur, sepse nuk është paraqitur në një intervistë televizive.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image