UEFA merr vendimin për ndeshjet e “Champions” dhe “Europa League”, nuk do të ketë më arbitra italianë

0

UEFA e ka marrë vendimin sa i përket ndeshjeve të javës së ardhshme, atje ku do të zhvillohet “Europa League” dhe “Champions League”. Në kohën kur shumë vënde janë prekur nga Koronavirusi, Italia është duke përjetuar dramën më të madhe.

Pikërisht për këtë arsye, qeveria europiane e futbollit ka marrë një vendim të përkohshëm. Asnjë arbitër italian nuk do të drejtojë këto ndeshje të njohura europiane, për të larguar kështu çdo frikë nga lojtarët që do të jenë në fushën e lojës. Daniele Orsato ishte njeriu që ndau drejtësinë te Reali i Madridit-Manchester City në javën e kaluar, por edhe italianë të tjerë do të drejtonin ndeshje që ishin të vlefshme për këto dy kompeticione. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.