Udhëtim sfilitës për Partizanin, ndryshim planesh në fund

0

Partizani luan kundër Tërbunit në turin e parë të Kupës së Shqipërisë. Fillimisht ishte menduar që kjo ndeshje të luhej në kryeqytet, por nuk do të ndodhë kështu. Kështu të kuqtë janë të detyruar të shkojnë drejt qytetit të Kupës.

Sipas asaj që raporton “RTSH Sport”, duke qenë se në të vetmin hotel të qytetit të Pukës nuk plotësoheshin kushtet e akomodimit, ekipi i Partizanit është detyruar të udhëtojë brenda ditës për këtë ndeshjes.

Një udhëtim sfilitës në veri të Shqipërisë, por në njëfarë mënyre i detyruar. Ndeshja Partizani-Tërbuni nis prej orës 16:00 dhe luhet në stadiumin “Ismail Xhemalji”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.