U-19, Partizani kampion i Grupit A!

0

Partizani U-19 koleksionon trofeun e radhës. Në takimin e fundit të grupit A të besuarit e Genc Tomorit triumfojnë ndaj Skëndijës së Tiranës me rezultatin e pastër 2 – 0 duke u shpallur kampion të këtij grupi. Çela dhe M.Hoxha kanë realizuar nga një gol në secilën pjesë duke i dhuruar 19 vjeçarëve të kuq edhe trofeun kampion për Grupin A. Formacioni i Tomorit e mbyll në mënyrën më pozitive kampionatin teksa përgjatë 26 javëve rregjistroj 19 fitore 5 barazime dhe vetëm 3 humbje dhe koleksionuar në total 62 pikë. Tashmë të kuqtë presin shortin ku në fazën play off Skëndërbeu dhe Teuta do të jenë një prej kundërshtarëve të kësaj faze të sezonit.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image