Turbina inauguron me fitore fushën e re

0

Ditë feste në Cërrik: sot u inaugurua fusha e re e stadiumit “Nexhip Trungu”, që më në fund ka marrë një pamje moderne, një shembull për shumë stadiume të tjerë në Kategorinë e Parë.

Një investim shumë i rëndësishëm, për një qytet që ka kohë që e ka parv skuadrën e vet të endet nëpër qytete të tjera, për shkak të kushteve të këqija në Cërrik.

Fusha e re është inauguruar me një ceremoni të thjeshtë dhe të bukur, ku merrnin pjesë edhe personalitete nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Më pas, festa është kompletuar nga fitorja 1-0 kundër Apolonisë, me sulmuesin Odeon Bërdufi që shënoi në fillim të pjesës së dytë.

Mariglen Miraka

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.