Tronditet futbolli, vdes ylli i kombëtares së Bregut të Fildishtë

0

Sheik Tiote është ndarë sot nga jeta, në moshën 30-vjeçare, pas një ataku kardiak gjatë stërvitjes.

Ylli i Bregut të Fildishtë, 52 ndeshje me kombëtaren afrikane, ka luajtur me Anderlehtin, Rodën e Tventen, para se të transferohej te Njukaslli në Angli, ku shkëlqeu për disa sezone.

Në janar të këtij viti shkoi në Kinë, te klubi i divizionit 2 Beijing Enterprises.

Sot ndodhi tragjedia, ende pa shpjegim, sepse pritet autopsia. Një lajm tronditës për gjithë futbollin, që tregon se sa shumë kujdes duhet me kontrollet mjekësore dhe analizat.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image