Trofetë në Shkodër i çojnë femrat, edhe kupa është pronë kuqeblu

0

Vllaznia në futboll për femra është kthyer në diktatore në futbollin shqiptar, sepse nuk u lë as thërrime rivaleve.

Sot u luajt finalja e Kupës së Shqipërisë dhe shkodranet fituan lehtësisht 6-1 ndaj Tiranës.

Sfidë pa histori, që në pjesën e parë Vllaznia shënoi 4 gola, me Gjegjin, Gjinin dhe dy herë Djegsinën, ndërsa për Tiranën shënoi golin e nderit afrikania Gufan Atiok.

Në pjesën e dytë Vllaznia e uli ritmin dhe nxorri tre titullare, por sërish dominim dhe Gruda e në fund me penallti Megi Doçi mbyllën llogaritë.

Kupa qëndron në Shkodër, aty ku me shumë gjasa do të shkojë edhe kampionati, si zakonisht.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.