Tre vite i Anderlehtit, Abazaj: I lumtur që do rritem në një klub kaq të madh!

0

Futbolli shqiptar mund të buzëqeshë, sepse pas gjithë lajmeve të hidhura të kohëve të fundit, ka sërish jetë dhe transferimi i Kristal Abazajt është një goditje shumë e madhe, për të gjithë, jo vetëm për Luftëtarin, apo Skënderbeun. Një lëvizje e realizuar nga Shkumbin Qormemeti dhe Haris Fakiç, që edhe një herë tregojnë se janë mjeshtra të merkatos dhe Skënderbeu është treguar shumë i zgjuar që është lidhur me ta, duke përfituar jo pak, ashtu si vetë agjentët e njohur.

Abazaj ka firmosur krejt papritur një kontratë 3-vjeçare, me një opsion për rinovim të mëtejshëm. Është aventura e parë jashtë Shqipërie për talentin e kombëtares sonë, i cili te Luftëtari ka qenë fantastik këtë sezon, jo thjesht për 9 golat e shënuar në Superiore.

Drejtori sportiv i Anderlehtit, Luk Devro, ka deklaruar pas firmave: “Kristali konsiderohet si një ndër talentet më të mëdhenj shqiptarë. Jemi shumë të kënaqur që një lojtar premtues ka zgjedhur Anderlehtin, jam i sigurt se ai do të përmbushë potencialin e tij me ne”.

Vetë Abazaj deklaroi shkurt për faqen zyrtare të Anderlehtit: “Është një klub i madh në Europë, shumë i njohur edhe në Shqipëri. Jam shumë i lumtur që do të kem mundësi të rritem dhe të zhvillohem në një klub kaq të madh dhe pres me padurim të bashkohem me skuadrën”.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here