Tre ndeshje dhe gjobë të majme, UEFA ngre akuza kundër yllit brazilian

0

Ylli brazilian, Nejmar, mund të dënohet me tre ndeshje pezullim dhe me një gjobë të rëndë për veprimet e tij pas ndeshjes mes PSG-së dhe Mançester Junajtid. Braziliani shpërtheu në rrjetet sociale pas ndeshjes, kundër kritikuar ashpër gjqytarët dhe UEFA-n që i kishte vendosur për të drejtuar sfidën. Si pasojë, Qeveria e Futbollit Europian ka ngritur akuza kundrejt Nejmarit.

Noftimi nga UEFA“Janë ngritur akuza kundër lojtarit të PSG-së, Nejmar Zhunior, për shkak të sharjeve/akteve të ndaluara kundrejt arbitrave zyrtare të ndeshjes. Kjo akuzë ngrihet mbi Kodin 15 (1) të Kodit Disiplinor të UEFA-s”.

Pas eliminimit të PSG-së nga Mançester Junajtid, Nejmar shkroi në rrjetet sociale: “Ky është turp, vendosin si gjytarë katër njerëz që nuk dinë asgjë nga futbolli dhe VAR-i. Si ka mundësi!!! Si mundet që një lojtar ta prekë topin me dorë kur i ka kthyer shpinën? Shkoni p*rdhuni!!”

Kjo çështje do të zgjihet në dhomën e zgjodhjeve të konflikteve të UEFA-s, por nuk ka ende ndonjë datë zyrtare për seancën dëgjimore.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.