Tre ditë pas eliminimit në Botëror, trajneri i Islandës arbitron fëmijët

0

 

Islanda u eliminua nga Kupa e Botës vetëm tre ditë më parë, por trajneri Heimir Halgrimson i’u kthye menjëherë normalitetit.

Në vend që të shijonte periudhën e pushimit, tekniku i “vikingëve” u angazhua në arbitrimin e një turne fëmijësh në vendlindje.

Trajneri, që punon me kohë të pjesshme edhe si dentist, u shfaq i qeshur mes fëmijëve në qytetin e tij, Vestmanaejar.

Eliminimi i Islandës nga eveninenti në Rusi u vulos pas humbjes me Kroacinë dhe fitores së Argjentinës ndaj Nigerisë.

Kjo bëri që Islanda të mos përsëriste arritjen heroike të Europianit 2016, ku eliminuan Anglinë në fazën e 1/8-ave, për t’u mposhtur vetëm nga Franca në çerekfinale.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.