Tragjedi në Lajpcig, vdes tifozi

0

Ndeshja e sotme mes Lajpcigut e Volfsburgut, mbyllur me rezultatin 0-1, ka kaluar në plan të dytë pas një ndodhie të rëndë në Lajpcig.

Pak para fillimit të takimit, në hyrje të stadiumit, një tifoz pësoi atak kardiak dhe pak më vonë, rrugës për në spital, humbi jetën.

Lajmin e ka bërë publik vetë klubi gjerman, ndërsa policia kriminale ka nisur hetimet, për të vërtetuar që ka qenë një infarkt natyral.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.