Totenhemi largon presionin, Lamela njeriu i momentit

0

Tri humbje radhazi kishin shtuar jo pak presionin te skuadra e Totenhemit. Por, mbrëmjen e sotme djemtë e Maurisio Poçetinos ja arritën të mundnin Brajtonin me rezultatin 2-1 falë golave të Kejn dhe Lamelës.

Herri Kejn u rikthye te goli, teksa konvertoi një penallti në minutën e 42-të. Gjatë pjesës së vendasit ushtruan shumë presion, por në të vetmin rast të rrezikshëm që krijuan francezi Knokaert bëri më të vështirën duke e dërguar topin drejt portierit Gazaniga.

Lamela i futur si zëvendësues shënoi golin e dytë për londinezët dhe konfirmo formën e mirë që po kalon. Argjentinasi finalizoi një kundërsulm të skuadrës së tij, duke mposhtur portierin australian Met Rajan me një goditje më të majtën nga brenda zonës së rreptësisë. Knokaert ngushtoi rezultatin në minutën e fundit, por ishte tepër vonë. Tri pikë për Totenhemin dhe më e rëndësishmja pak qetësi.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.