“Topçinjtë”, të gatshëm të shesin Mustafin

0

Arsenali duket se ka vendosur t’i japë duart mbrojtësit të kombëtares gjermane Shkodran Mustafi vetëm 12 muaj pasi e afroi nga Valencia për 35 milionë sterlina. “Topçinjtë” janë të hapur për bisedime me Interin, Juventusin apo çdo klub tjetër për shitjen e mbrojtësit, por klubet kandidate duhet të përmbushin kërkesat financiare të londinezëve.

Arsenali shpreson të arkëtojë një shumë të përafërt me atë që shpenzoi për blerjen e Mustafit. Mbrojtësi pati një fillim të shkëlqyer të sezonit në “Emirates Stadium”, por paraqitjet e tij u zbehën në pjesën e dytë të sezonit, ku një rol të rëndësishëm luajtën dhe dëmtimet.

Tani Arsenali dëshiron ta largojë vetë mbrojtësin, i cili mund të mos jetë i vetmi që do të lërë klubin në verë. Aleks-Okslejd Çambërlein është një tjetër profil i rëndësishëm, i cili kërkon largimin, pasi ka refuzuar firmën me klubin, me Çelsin dhe Liverpulin të interesuar për të.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image