Tomori “plaçkit” Fierin, përmbysje e çmendur në 4 minuta

0

Një ndeshje e tillë nuk ishte parë prej kohësh në futbollin shqiptar dhe është e vështirë për t’u shpjeguar. Tomori ka fituar sot në Fier 3-2 ndaj Apolonisë, në një sfidë të pabesueshme.

Apolonia kërkonte fitoren për t’u afruar me vendin e dytë në grupin B të Kategorisë së Parë dhe u duk gjithçka shumë e thjeshtë, kur Krasniqi e Hysenshahaj shënuan dy herë me 11-metërsh në pjesën e parë, mes protestave beratase.

Megjithatë, në fundin e takimit ndodhi çmenduria: Bitri, Onu e Mirani shënuan në minutat 82, 84 e 86! Tomori arriti të triumfonte, në një ndeshje absurde, me beratasit që barazohen në renditje me Apoloninë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image