Tomori në krizë, Gersi Arbri merr përsipër ringritjen

0

Ish-futbollisti beratas mori vendimin të pasonte Santiliano Dulen te Tomori pas largimit të këtij të fundit nga stoli i beratasve

Është zyrtare. Gersi Arbri është nga dje trajneri i ri i Tomorit. Ish-futbollisti beratas mori vendimin të pasonte Santiliano Dulen te Tomori, pas largimit të këtij të fundit nga stoli i beratasve. Trajneri Dule u vendos në krye të ekipit beratas në fillim të këtij sezoni të ri futbollistik dhe drejtoi Tomorin deri në javën e 8-të të Kategorisë së Parë. Për ish-kapitenin Arbëri, kjo do të jetë aventura e parë si trajner. Ish-lojtari që ka shëtitur në Shqipëri, la futbollin pas dënimit gjashtëmujor të disiplinës së FSHF-së, disa kohë më parë. Gersi Arbri u emërua edhe si administrator i klubit të Tomorit, detyrë që e ushtroi për pak muaj, duke dhënë dorëheqjen. Tani ai do të drejtojë skuadrën e qytetit të tij.

Ndërkaq, mbrojtësi i majtë Doraldo Paja pas kthimit nga Fushë-Kruja për “Sport Ekspres” është shprehur: “Na vjen vërtetë shumë keq për humbjen e pësuar, pasi ishim në kërkim të një fitore të mundshme në këtë transfertë. Me përjashtim të momentit kur kemi pësuar gol dhe ndëshkimi ka qenë i pashmangshëm. Përgjithësisht  kemi luajtur shumë mirë dhe i jemi afruar golit në disa raste. Siç ndodh shpesh në kampionatin tonë dhe në fusha të kësaj kategorie, në humbjen e një skuadre të njohur si Tomori një “dorë” japin edhe gjykimet tendencioze, dhe ne kështu na ndodhi në këtë transfertë”, ka mbyllur Paja.

Edi Spahiu

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image