Tjetër “jo” e Shaqirit për Shalken, komplikohet merkato

0

Xherdan Shaqiri vazhdon të refuzojë transferimin te Shalke. Mospëlqimi i Zviceranit për momentin ka bllokuar merkaton e Interit dhe po pengon zbarkimin e Ivan Perisiç në Milano. Edhe plani B në mungesë arritjes së kroatit, që lidhet me emrin e Diego Perotit, është në pritje për shkak të refuzimit të ish-lojtarit të Bajernit të Mynihut për t’u kthyer në Bundesligë. Deri sa Shaqiri të mos ketë gjetur marrëveshjen me gjermanët, Interi nuk mund të mbyllë marrëveshjet e veta në sulm.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.