Tifozët e Lesterit, kaos në Madrid

0

Tifozët e Lester Sitit kanë shkaktuar jo pak probleme gjatë udhëtimit drejt Spanjës, por edhe në Madrid kanë bërë rrëmujë, duke u përleshur me policinë.

Të mbledhur në një nga sheshet kryesore të Madridit para ndeshjes kundër Atletikos, tifozët anglezë krijuan kaos dhe nisën sherr masiv me policinë vendase, që u detyrua të përdorte shkopinj gome e gaz lotsjellës.

“Bastardë spanjollë, Gjibraltari është i yni”, këndonin anglezët, shumica të pirë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.