Tifozët e Brazilit pushtojnë metronë e Moskës

0

Brazili fitoi bindshëm mbrëmë ndaj Serbisë, lojë e bukur dhe gola, ndaj tashmë në Brazil euforia është e në nivelet më të larta.

Tifozët janë në delir edhe për faktin se është eliminuar gogoli Gjermani, shenjë se ky Botëror nuk ka favoritë, por Brazili me të drejtë ëndërron.

Pas ndeshjes së djeshme mijëra tifozë brazilianë vërshuan nëpër rrugët e Moskës dhe më pas u mblodhën në metronë e Moskës, duke e bllokuar totalisht.

Asnjë problem, vetëm festë e këngë, siç e kanë zakon brazilianët!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.