“Thyhet” dhe Anglia, VAR debuton nesër në Premier Liga

0

Edhe pse në Angli ishin të bindur se nuk ishte nevoja që teknologjia të futej në futboll, kjo bindje nuk ka zgjatur shumë, kjo për faktin se duke nisur nga kjo fundjavë edhe aty ku u shpik futbolli, gjyqtarët do të ndihmohen nga VAR duke nisur që nga kjo fundjavë.

Edhe pse nuk është një vendim i formës së prerë, duke nisur që nga kjo javë VAR do të nisë të aplikohet dhe në stadiumet e Anglisë. Për disa javë në 4 stadiume gjyqtarët do të kenë mundësinë që të rishikojnë momentet që ata kanë dyshime.

Këtë javë VAR do të përdoret në ndeshjet, Bernmëth-Leister, Çelsi-Kardif, Hadersfild-Kristal Palas, Mançester Siti-Fulham dhe Njukasëll-Arsenal. Bëhet fjalë vetëm për një fazë eksperimentale, por që është një risi jo e vogël në Angli.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.