Thuajse e vendosur, kampionët me 4-3-2-1

0
Lojtaret e Skenderbeut, duke festuar shenimin e nje goli, gjate ndeshjes se futbollit, Skenderbeu-Kukesi, 3-1, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Skenderbeu, ne Korce. /r/n/r/nSkenderbeu's players celebrate scoring during the Albanian Super League football match Skenderbeu vs Kukesi, 3-1 at the Skenderbeu stadium in Korca.

 

Pavarësisht se trajneri Mirel Josa dje nuk e ka deklaruar, nëse do të luajë me një apo dy sulmues, duket se 99% kampionët do të zbresin në fushë me skemën 4-3-2-1, vetëm me Xhejmsin përpara. Trajneri deklaron se Skënderbeu i tij asnjëherë nuk luan në mbrojtje, si në shtëpi, ashtu edhe jashtë. Sipas tij, edhe skema  4-3-2-1 është sulmuese. Pas stërvitjes së fundit mungesat e Skënderbeut mbeten të njëjta. Salihi, Shkëmbi, Nimaga dhe Abilaliaj janë 4 lojtarët, të cilët nuk do të jenë në dispozicion të trajnerit Josa. Në mbrojtje ka vetëm një dyshim për qendrën, por me shumë mundësi Osmani e nis nga stoli dhe titullarë do të jenë Radas dhe Jashanica. Në stol do të jenë lojtarë si Osmani, Llapanji, Abazi, Nafiu, Renatinjo, Lulaj dhe Plaku.

Formacioni i mundshëm i Skënderbeut

               Shehi

 

Vangjeli   Radas    Jashanica    Arapi

 

Orelesi   Lilaj  Eskuerdinja

 

Progni                         Latifi

 

Xhejms

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here