“Thika” e Murinjos për Konten: Unë nuk do dënohem kurrë për trukime

0

Dita e djeshme regjistroi një debat të egër me deklarata plot helm mes Antonio Kontes e Zhoze Murinjos. Portugezi thumboi Konten në lidhje me sjelljen e tij gjatë ndeshjes, por italiani u përgjigj ashpër, duke deklaruar se Murinjo vuan nga humbja e kujtesës, pasi i bënte vetë veprimet e ekzagjeruara gjate ndeshjes, me gjeste e festime të tepruara, aq sa e cilësoi një “kloun”.

Pas ndeshjes ndaj Derbi Kauntit në kupë, Murinjo reagoi ashpër: “Nuk është e nevojshme që trajneri i Çelsit të thotë që unë kam gabuar dhe do të gaboj sërish. Ajo që mund të them është se unë nuk do të dënohem kurrë për trukime ndeshjesh”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.