Terrorizëm në Mançester, UEFA “blindon” Stokholmin

0

Një sulm terrorist në një koncert në Mançester u ka marrë jetën të paktën 22 personave dhe ka futur në panik Anglinë dhe Europën. Atentati është marrë përsipër nga organizata terroriste ISIS, që ka kryer aktin makabër të radhës.

Nesër në Stokholm do të luhet finalja e Europa League mes Mançester Junajtid dhe Ajaksit, ndaj UEFA është në alarm, pasi ekziston frika e një sulmi tjetër.

Zyrtarë të UEFA-s kanë konfirmuar se ndeshja do të luhet në kryeqytetin suedez, por ndërkohë stadiumi është rrethuar nga policia dhe anti-terrori. Helikopterë policie kanë mbushur qiellin dhe makinat e policisë kanë pushtuar qytetin, ndërsa stadiumi është rrethuar nga struktura çeliku.

The 50,000-capacity Friends Arena in Stockholm will host tomorrow night's Euroap League final between Manchester United and AjaxA worker wheels out security equipment at the Friends Arena in Stockholm

The Stockholm force Svensk Polis have been on high alert after an Uzbek asylum seeker drove a lorry into shoppers in April

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here