Tension tek Arsenali, nerva në stërvitje

0

Mjafton një fjalë me shumë apo një ndërhyrje pak e ashpër që në stërvitet e ekipeve të ketë ndonjë përplasje në nerva e sipër. Kështu ka qenë gjithmonë, por tani mbulimi mediatik sidomos në kampionatet e rëndësishme është shumë i madh dhe gjithçka filmohet apo fotografohet.

Për këtë arsye, ka bërë bujë në Angli një sherr mes dy futbollistëve të Arsenalit, Lakazet e Bejerin. Mbrojtësi spanjoll ndërhyri paksa ashpër, sulmuesi francez u nervozuar dhe iu hakërrye dhe kaq u desh, doli lajmi që plasi sherri tek Arsenali.

Në fakt, trajneri Arsen Venger ishte i pranishëm dhe nuk ka marrë ndonjë masë, qoftë se ishte një ngjarje pa rëndësi, apo edhe sepse nuk është momenti për gjyqe, para ndeshjes kundër Atletikos.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.