Tedesko e “mbush kupën”, Shalke e shkarkon dhe rikthen një “ish”

0

Domeniko Tedesko kreu një mrekulli sezonin e kaluar teksa çoi Shalken në vendin dytë të Bundesligës. Megjithatë sezoni aktual ka rezultuar krejt e kundërta kundërta.

Klubi nga Gelsenkirshen u turpërua nga Mançester Siti në Champions League ku u eliminuan me rezultatin e përgjithshëm 10 – 2 (3-2) (7 – 0), ndërsa në kampionat kanë marrë vetëm dy pikë në shtatë ndeshjet e fundit dhe rrezikojnë rënien nga kategoria.

Mesa duket kaq ka mjaftuar për të bindur drejtuesit e Shalkes që njoftuan ditën e sotme shkarkimin e 33-vjeçarit. Vendi i lënë bosh nga Tedesko do të zihet nga holandezi Hub Stevens.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.