Të hënën prezantohet, një 19-vjeçar blindon mbrojtjen e Milanit

0

Milani ka arritur të mbyllë me sukses transferimin e futbollistit turk Ozan Kabak. Sipas “calciomercato”, Shtutgarti ka pranuar ofertën prej 17 milionë euro (2 në formë bonusi) të bërë nga “djalli”.

Qendërmbrojtësi 19-vjeçar do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me pagë vjetore 1.6 milionë euro në sezon. Prezantimi i talentit turk do të kryhet ditën e hënë. Krahas Milanit interes për lojtarin shfaqi Bajerni i Mynihut dhe Uest Hemi.

Kabak u ble Shtutgart në merkaton e janarit. Klubi gjerman pagoi 11 milionë euro në arkat e Gallatasarajit për të marrë shërbimet e futbollistit. Edhe pse në moshë shumë të rë, Kabak është kthyer në një lojtar stabël në formacionin e kombëtares turke.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.