Të gjithë duan Bajernin, edhe ylli i Shalkes bëhet bavarez

0

Bajerni i Mynihut është ëndrra e çdo futbollisti gjerman dhe nëse klubi bavarez futet në garë, zor se i del ndonjë klub para, përtej ofertës financiare.

Emri i fundit që ka vendosur të zgjedhë Bajernin, sipas lajmeve që vijnë nga Gjermania, është Leon Gorecka.

Mesfushori 22-vjeçar i Shalkes, i cili u transferua në Gelsenkirhsne në vitin 2013 për 3.3 milionë euro nga Bohumi, tashmë ka vendosur të mos rinovojë me Shalken, ku është një lojtar kyç. Kontrata e tij përfundon në qershor dhe Gorecka ka zgjedhur të shkojë falas te Bajerni, ku shpreson të vazhdojë procesin e rritjes dhe të bëhet një lider edhe te kombëtarja gjermane, ku që tani është një lojtar goxha i rëndësishëm.

Goreckën e kërkonin shumë klube, nga Anglia deri në Itali, por Bajerni është futur fuqishëm në lojë pas Kupës së Konfederatave këtë verë, ku Gorecka shkëlqeu.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image