Te Dortmundi “fshihet” një yll, së shpejti drejt mitikut “Old Trafford”

0

Kristjan Pulishiç është lojtari më i mirë i vitit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe kjo nuk ka ndodhur rastësisht. 19-vjeçari e ka merituar këtë nder, sepse në vitin 2017 ka qenë spektakolar me Dortmundin dhe kombëtaren.

Pyetja që lind është e thjeshtë: sa gjatë do të luajë ai në “Signal Iduna Park”? Pyetja vërtet vlen, sepse ofertat nuk mungojnë. Sipas “Daily Star”, Mançester Junajtid po e ndjek me vëmendje Pulishiçin, të cilin trajneri Zhoze Murinjo e sheh si lojtari perfekt për krahët e sulmit.

Natyrisht, “The Special One” ka edhe emra të tjerë në mendje për këtë rol të rëndësishëm, por Pulishiç mbetet një prioritet.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image